İADE ve DEĞİŞİM

 

 

MADDE 5- CAYMA HAKKI

 ALICI, sözleşme konusu ürününün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya faks, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

 

  MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

 Gıda ürünleri, niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

 

 -Taşınabilir Bilgisayar (Orijinal işletim sitemi kurulduktan sonra iade alınmayacaktır.)

-Her türlü yazılım ve programlar

 -DVD, VCD, CD ve kasetler

 -Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.)

 -Hür türlü kozmetik ürünleri

 -Telefon kontör siparişleri

 

 MADDE 7- YETKİLİ MAHKEME

 İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile SATICI' nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

 Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

 

 SATICI

 {FIRMAUNVAN}

 

 ALICI

{TESLIMATALICI}

 

cultureSettings.RegionId: 1 cultureSettings.LanguageCode: TR